تکار تراپی

تکارتراپی یکی از روش های جدید و موثر درمانی در فیزیوتراپی است که می تواند در درمان غیر جراحی بیماری های استخوانی، مفصلی، بافت های نرم و بهبود مشکلات اسکلتی_عضلانی موثر باشد.

این شیوه حرارت درمانی عمقی قادر است زمان بازسازی و توانبخشی بیمار را با فعال کردن پروسه های طبیعی فیزیولوژیکی بدن به شدت کاهش دهد. بسیاری از مولفه های درمانی، توانایی نفوذ به لایه های عمقی بدن را ندارند. پوست، چربی زیر جلدی، غلاف عضلات و… مانعی در جهت نفوذ امواج و جریانهای مختلف هستند. اما تکار این قابلیت ویژه را دارد که از سد موانع یاد شده گذر کرده و به عمق بافت هدف برسد. این ویژگی به بیمار کمک میکند که حتی از شر عمقی ترین مشکلات مفصلی و عضلانی رهایی یابد.

مراحل درمان با تکار تراپی به صورت دستی انجام شده و احساسی همچون قرار گرفتن تحت ماساژ درمانی به بیمار القا می شود. تکار تراپی با تحریک بافت ها، افزایش قدرت ترمیم و تقویت بافت های ضعیف شده سبب تسریع در روند بهبودی و کاهش ناراحتی های بیمار خواهد شد. تکار با افزایش دمای بدن بطور موضعی و بطور غیر مستقیم سبب افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی به مناطق آسیب دیده و تحت درمان شده که کمک موثری به کاهش درد و کاهش زمان بهبودی می کند.

تکارتراپی

اهمیت تکارتراپی

تکارتراپی چیست؟

تکارتراپی یکی از روش های جدید و موثر درمانی در فیزیوتراپی است که می تواند در درمان غیر جراحی بیماری های استخوانی، مفصلی، بافت های نرم و بهبود مشکلات اسکلتی_عضلانی موثر باشد. واژه تکار از Capacitive and Resistive Energy Transfer ساخته شده است و بیانگر تحریک روند ترمیم فیزیولوژیکی و تسریع زمان بازسازی است. 

خدمات تکارتراپی هروی

تکارتراپی چگونه در فیزیوتراپی هروی ارائه می‌شود؟

جلسات تکارتراپی با تشخیص فیزیوتراپیست و بسته به نیاز بیمار متفاوت خواهد بود اما اغلب بیماران نیازمند چند جلسه با تکار هستند. بسیاری از آن ها حتی پس از جلسه اول درمانی احساس بهبودی خواهد کرد. جلسات درمانی با  بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول کشیده طول کشیده و بسیاری از بیماران تحت تکار پس از اولین جلسه احساس بهبودی نسبی را در خود خواهند داشت.

مگنت تراپی هروی

مگنت تراپی یا مغناطیس درمانی یکی از روش های درمانی ایمن و غیر تهاجمی است که در فیزیوتراپی مورد استفاده قرار می گیرد، این روش درمانی بر پایه تحریک بافت ها و سلول های بدن با اعمال میدان مغناطیسی بر ارگان یا اعضای خاصی است که با هدف بهبود آسیب‌های عضلانی، مفصلی، استخوانی و همچنین مراقبت‌های پوستی انجام می گیرد.

مگنت تراپی

اهمیت مگنت تراپی

مگنت تراپی چه کار می‌کند؟

از روش مگنت درمانی می توان برای افزایش سرعت بهبود استخوان ، کاهش علائم پوکی استخوان و نیز کمک به کنترل درد و بازگشت تدریجی بیمار به فعالیت های عادی استفاده نمود.مگنت ،پروسه تبادلات کلسیم در متابولیسم استخوانی را نیز بهتر می کند و به هماهنگی عمل سیگنالی نیز کمك می کند و از این طریق باعث افزایش توده استخوانی می شود. همچنین میدان مغناطیسی میتواند بر روی بافتهای پیزوالکترونیك بدن از جمله ساختارهای کلاژنی استخوانها وکراتین اثر گذاشته و براساس قانون وولف باعث مکانیکال دفورمیشن و مکانیکال استرس و افزایش استخوان سازی شود.

مگنت تراپی هروی

تاثیر درمانی مگنت تراپی

مگنت با اثر بر روی آهن خون و افزایش تولید اکسیژن در بافت، اثر بر روی مغز و غده پینئال و پایانه های عصبی و افزایش ترشح ملاتونین، سرتونین و دیگر کاهنده های درد، یونیزاسیون خون و افزایش  جریان خون و انتقال میدان به کل بدن و نیز اثر در سطح سلولی با اثر بر فعالیت ATP، افزایش جذب  پروتئین و محتوای DNA، تحریك ساخت پروستوگلاندین E و افزایش تبادلات غشاء سلولی میتواند در درمان بسیاری از بیماریها کاربرد داشته باشد.

آب درمانی هروی

استخر موجود در فیزیوتراپی هروی، یکی از استخر‌های مجهز برای امور درمانی است و از امکانات متعددی مانند تردمیل، دوچرخه و الپتیکال برخوردار است. با بهره‌گیری از تجهیزات و خواص ویژه آب درمانی بهتر از گذشته می‌شود بازگشت.

آب درمانی

اهمیت آب درمانی

آب درمانی چیست؟

آب درمانی (Hydrotherapy)، یک شیوه درمانی موثر است که تمرینات فیزیکی و کششی عضلانی را با خواص فیزیکی و دما آب پیوند می‌زند.

آب درمانی هروی

آب درمانی در فیزیوتراپی هروی چگونه است؟

آب درمانی هروی، با اهداف درمانی نظیر تحریک گردش خون، بهبود بافت‌های عضلانی و درمان علائم بیماری خاص آماده خدمت رسانی است.

الکتروآکوپانکچر هروی

الکتروآکوپانکچر با فرکانس پایین موجب آزاد سازی بتا اندورفین­ ها در ساقه ­ی مغز و مت­انکفالین­ ها در سطح نخاع شده و تحریک با فرکانس بالا نیز موجب آزاد سازی دینورفین­ ها در سطح نخاع می شود. این روش درمانی که امروزه در فیزیوتراپی کاربرد وسیعی دارد می تواند در تسکین درد اندام های مختلف همچون کمر و گردن، مفاصل و استخوان‌ها موثر باشد.

الکتروآکوپانکچر

اهمیت الکتروآکوپانکچر

الکتروآکوپانکچر چیست؟

الکتروآکوپانکچر یکی از متدهای نوین درمانی در فیزیوتراپی است که برای اولین بار در سال ۱۹۷۰ توسط متخصصان فرانسوی بمنظور تسکین و کاهش درد مورد استفاده قرار گرفت.​

الکتروآکوپانکچر هروی

الکتروآکوپانکچر در کلینیک هروی چگونه انجام می‌شود؟

این روش عبارت است از اعمال جریان الکتریکی از طریق سوزن روی نقاط ماشه ای در عضلات و نقاط آکوپانکچر و نشان داده شده است که در مقایسه با شیوه دستی آکوپانکچر در کاهش درد موثرتر است. همچنین تحریک حاصله شدیدتر و دلپذیرتر می باشد. در این روش درمانی سوزن های طب سوزنی در نقاط مورد نظر قرار داده می شوند و سپس الکترودهای دستگاه الکترواکوپانکچر به این سوزن ها متصل می شوند.